Ціни на газ різко зростуть! Скільки доведеться платити українцям!

Події

В Україні з жовтня почне рости тариф на газ, а вже до кінця опалювального сезону ціна для кінцевого споживача може збільшиться з 6 до 8,5 грн за кубометр.

Так, співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич відзначає, що з наближенням холодної пори року завжди зростає споживання будь-яких енергоресурсів, і якщо новий Кабмін не вдаватиметься до жодних рішень, то за чинною постановою уряду щомісяця перерахунок ціни на газ буде йти в бік збільшення.

“НА ПЕРІОД ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ ПІДВИЩЕННЯ МОЖЕ СКЛАСТИ 20-25% – ДО 8,5 ГРН ЗА КУБ. ЯКЩО БУДЕ ПЕРЕРИВАННЯ ТРАНЗИТУ РОСІЙСЬКОГО ГАЗУ, КРИЗА ПОСТАВОК, ТО ЦІНИ МОЖУТЬ ПІДСКОЧИТИ ЩЕ БІЛЬШЕ”, – ПРОГНОЗУЄ ЕКСПЕРТ.

Відзначимо, що українці в різних регіонах платять за різними тарифами на газ (вартість транспортування відрізняється). В середньому ж ціна складає близько 6 грн за куб.

“ЦІНА ГАЗУ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ЗА МИНУЛІ П’ЯТЬ МІСЯЦІВ ЗНИЗИЛАСЯ НА 25%. ЗАРАЗ ВОНА НИЖЧА, НІЖ РІК ТОМУ. Є РИЗИК, ЩО ВЗИМКУ ГАЗ ПОДОРОЖЧАЄ, ТОМУ ЩО НА НЬОГО ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ ПОПИТ. НА ЦЕ ВКАЗУЮТЬ І ПОТОЧНІ БІРЖОВІ ПРОГНОЗИ”, – УПЕВНЕНИЙ ГЛАВА “НАФТОГАЗУ” АНДРІЙ КОБОЛЄВ.

Вартість блакитного палива, згідно з постановою Кабміну №485, рахується як мінімальна з наступного списку:

ціна для комерційних споживачів за минулий місяць;

середньозважена ціна на українській енергетичній біржі;

ціна за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018-го;

середня митна вартість імпортного газу.

Джерело

Sharing is caring!