Кілька б’юті-процедур, від самостійного проведення яких варто утриматися

Краса

Кожна жінка хоча б на мить замислюється про те, щоб серйозно зайнятися доглядом за шкірою за домашніх умов. Ну, або хоча б проколоти вуха або зробити пірсинг. Здавалося б, що може бути складного? Але чи точно ви впевнені в тому, що самостійне проведення таких процедур, як пілінг або вакуумний масаж, безпечне і ефект буде саме таким, на який ви розраховуєте?

Самостійні спроби виправити зовнішність можуть призвести до негативних наслідків. Але навіть погані результати деколи не можуть змусити звернутися до кваліфікованого косметолога, дерматолога або трихолога. Коли варто записатися до клініки естетичної медицини, а не намагатися вирішувати проблему самостійно, навіть якщо вона здається простою і безпечною — читайте далі, інформує Ukr.Media.

Пілінги

Здавалося б, що може бути простіше за пілінг? Купила засіб, нанесла його на шкіру, потім змила — от і все. Однак і у цієї процедури є безліч нюансів, починаючи із складу використовуваного препарату і закінчуючи впливом на шкіру.

Спочатку слід зрозуміти суть методики. Пілінг — це контрольоване хімічне пошкодження шкіри з метою відлущування її певних шарів і запуску процесу регенерації. Щоб уникнути небажаних реакцій для мас-маркету створюються оптимізовані засоби. Під час їх застосування відбувається мінімальне пошкодження шкіри, у результаті чого злущуються саме її поверхневі шари. Це допомагає надати шкірі більш світлий відтінок, зробити її більш гладкою і частково підсушити наявні прищики.

Професійні пілінги застосовують не лише для поліпшення тону шкіри або лікування вугрової хвороби, але і для ущільнення епідермісу, освітлення пігментних плям, а також згладжування рубців. Це досить агресивна методика, що завжди пов’язана з ризиком виникнення ускладнень. Рівень пошкодження шкіри залежить від концентрації кислот, і, якщо припуститися помилки, результатом може бути не лише подразнення або опік, але і посилення вже наявних проблем. Крім того, процедура супроводжується певними шкірними реакціями (почервонінням, печінням та болем), за якими необхідно стежити. Тому підбирати потрібний засіб і контролювати процес повинен лише лікар. Однак косметолог може порекомендувати вам оптимальні засоби для домашнього пілінгу у межах підібраної терапії.

Видалення чорних цяток

Чорні цятки — це відкриті комедони, які за домашніх умов можна видалити за допомогою розпарювання і антисептичної обробки шкіри. Однак якщо цих цяток стало занадто багато, краще звернутися до лікаря. Інакше існує ризик травмування шкіри, що може спровокувати розвиток інфекції і формування рубців.

Видалення закритих комедонів (білих цяток) вимагає більш ювелірної роботи, оскільки ці елементи потрібно правильно “розкривати” без пошкодження більш глибоких шарів шкіри. Просте вичавлювання може призвести до потрапляння частини вмісту сальних залоз під шкіру. А це загрожує виникненням запалення.

Очищення обличчя і самостійне вичавлювання прищів

Важливо правильно очищати пустули (прищі з гноєм). Під час їх звичайного вичавлювання можна спровокувати подальше більш серйозне і глибоке гнійне запалення шкіри. Це може бути вкрай небезпечно, коли мова йде про так званий “трикутник смерті” — носогубну ділянку, інфекція з якої може досить швидко потрапити до мозкових оболонок.

Крім того, під час домашнього очищення, зазвичай, застосовується розпарювання. А це у десятки разів підвищує ризик можливих ускладнень.

Лікар має усі необхідні інструменти, що дозволяють максимально ефективно і безпечно видалити усі наявні гнійні елементи, а також провести загоюючу і заспокійливу терапію шкіри після її травмування.

Видалення пігментних плям

Одна з найбільш частих причин виникнення плям — ендокринні порушення, які необхідно виявити до початку лікування. Якщо заздалегідь не вирішити основну проблему, що запускає надлишковий синтез пігменту, у довгостроковій перспективі не спрацює жодна методика. Тому грамотний лікар не лише збере ваш анамнез, але і спрямує вас на різні обстеження у суміжних спеціалістів. Це важливо для складання ефективного плану лікування і прогнозування його результатів.

Застосування рослинних “примочок” без подразнюючої дії або легкі домашні пілінги у кращому випадку призводять до короткочасного освітлення поверхневих плям. До того ж самостійні маніпуляції нерідко дають зворотний ефект — посилення пігментації: запалення у зоні впливу запускає синтез пігменту, через що формується пігментація, яка займає велику площу.

Якщо є необхідність у продовженні лікування пігментації поза кабінетом фахівця, краще чітко дотримуватися рекомендацій лікаря. Так ви зможете не лише досягти гарних результатів, але і зберегти їх на тривалий час.

Вакуумний масаж

Зараз для вакуумного масажу за домашніх умов можна обрати будь-які гаджети. Однак не варто цього робити, якщо мова йде про обличчя або шию. По-перше, треба пам’ятати, що це особливо проблемна зона і наявність будь-якого подразнення на шкірі — це вже протипоказання для даної процедури. По-друге, лише професіонал здатний грамотно регулювати силу вакуумного впливу. Не знаючи, наскільки крихкими є ваші судини, ви можете спровокувати появу синців. До того ж лише масаж з певною силою і за певної техніки — запорука того, що під час процедури шкіра не розтягнеться. Адже очікуючи підвищення її тонусу, деякі люди прагнуть “покращити” результат і збільшують зусилля, що неминуче призводить не лише до розтягування шкіри, але й до травмування дрібних судин.

Вихід із ситуації лише один — знайти професійного фахівця, який підбере оптимальний для вас комплекс домашніх процедур, а також дасть рекомендації, що стосуються їх грамотного проведення.

Видалення небажаного волосся

Коли набридає постійне гоління, ми починаємо замислюватися про більш довгострокове розставання з рослинністю на тілі. Зараз існує багато різних способів: фотоепіляція, лазерна епіляція, електроепіляція, елос-епіляція та інші. Спроби обійтися без фахівця у цій ситуації, зазвичай, мінімальні, оскільки обладнання, необхідне для процедури, коштує набагато дорожче за саму послугу. Але все ж таки зустрічаються випадки, коли домашні методи винаходять і тут. Загрожує це у кращому випадку врослим волоссям, опіками і запаленнями, які все одно спрямують вас до фахівця. У той час як професіонал своєї справи виконає роботу якісно, проаналізує наявність протипоказань і дасть необхідні рекомендації щодо догляду.

Пірсинг і проколювання вух

Якщо сережки популярні та прийняті у суспільстві, то інші аксесуари на обличчі та інших частинах тіла не завжди дозволяють батьки, тому особливо підлітки скоюють часом фатальні помилки і роблять пірсинг самостійно. Крім зараження крові, можливого потрапляння бактерій через недостатньо стерильні умови є велика небезпека зачепити нервове закінчення, наприклад, на вусі. За неправильного проколу можуть виникнути незворотні наслідки, аж до защемлення лицьового нерва або зникнення голосу. Робити пірсинг варто лише у спеціалізованих місцях, у першу чергу, стерильних, і під чуйним керівництвом майстра, а потім дотримуватися рекомендацій щодо догляду.

Татуювання

Те, що це боляче — не секрет, і це менша з проблем, які можуть виникнути під час самостійного виконання процедури. Знеболюючі, що наносяться на шкіру, полегшать ситуацію, але набивання татуювань поза спеціалізованим місцем може викликати алергію за умови неправильного підбору і кількості фарби. Крім того, ВІЛ, гепатит, інфекції лише очікують на слушну нагоду. Та це лише частка можливих важких наслідків від процедури.

Випадання волосся

Волосся — не зуби, зросте ще. Саме тому, коли шевелюра починає рідшати, про трихолога замислюються не відразу, недооцінюючи важливість регулярного відвідування фахівця. Різні маски, пілінги шкіри голови, олії, перцеві засоби для прискорення зростання волосся — все це може сильно нашкодити, викликати лупу, зробити шкіру занадто жирною або занадто сухою, обпалити її і спровокувати свербіж. Більше того, неправильно підібрані речовини для стимуляції зростання волосся можуть лише прискорити його випадання.

Трихолог зможе оцінити стан шкіри голови, підібрати косметику під індивідуальні потреби, усунути проблеми і відродити здоров’я та об’єм волосся. Домашні процедури можуть бути лише допоміжним інструментом, погодженим з лікарем, але довіряти привабливій рекламі засобів, які обіцяють позбавити від будь-яких проблем, не варто, як і застарілим народним методам.

Sharing is caring!