10 наукових проривів, які через декілька років змінять світ до невпізнання. Приготуйтеся)

Краса

Поки ми живемо в 2019-м, вчені живуть в 2100-м: вони вже придумали, як відновити зубну емаль, і створили одяг, який робить вас невидимим для комарів, а нейромережі дресирують, немов якихось домашніх вихованців, навчаючи їх писати музику і створювати ліки. Звучить фантастично, проте все це вже реальність.

Джерело

1. Відновлення емалі прямо на зубі

Вчені з Чжецзянського університету навчилися вирощувати на зубі емаль, яка за своїми властивостями не відрізняється від натуральної. Вони обробляли пошкоджений зуб спеціально створеним гелем, і кристали емалі виростали в первозданному вигляді, зберігаючи свою складну структуру. Поки вдалося відтворити лише тонкий шар, але перший крок до того, що дірка в зубі буде заростати сама по собі, без будь-яких пломб, вже зроблений.

2. Одяг, що повністю захищає від комарів

Дослідники з Університету Брауна створили одяг на основі оксиду графену, в якій людина стає невразливим для комарів. Вони не можуть проколоти хоботком навіть дуже тонку графенових тканину, але найголовніше – такий одяг не пропускає хімічні сигнали, за якими комахи шукають жертву. Комарі навіть не сядуть на вас!

3. Портрети, які перетворюються в рухоме зображення

Відділення компанії Samsung створило нейромережу, яка може перетворити портрет в рухоме зображення. Нова технологія дозволяє нейромережі навчатися всього на декількох зображеннях замість тисяч. Можливо, через пару років замість вчителя з образотворчого мистецтва уроки буде вести ожила Джоконда!

4. Контактні лінзи, які керуються кліпанням

Дослідники з Каліфорнійського університету створили контактні лінзи, за допомогою яких можна управляти тим, що ти бачиш. Наприклад, збільшити і зменшити масштаб об’єкта можна, просто моргнувши 2 рази. Поки створена лише одна пара, але в майбутньому технологія дозволить створювати більш досконалі очні протези і управляти камерою за допомогою ледь помітних рухів очей.

5. Гаргулья для собору Нотр-Дам, надрукована на 3D-принтері

Компанія Concr3de з Нідерландів, яка спеціалізується на 3D-друку, запропонувала надрукувати втрачені частини Нотр-Дам-де-Парі на принтері. І вже створила першу гаргулья з даху собору з суміші вапняку і золи, аналогічних знайденим на місці пожежі. У компанії впевнені, що ця технологія дозволить прискорити реконструкцію і здешевити її, не втрачаючи в якості.

6. Додаток, що видаляє сторонніх людей з фотографій

Новий додаток Bye Bye Camera автоматично видаляє з фотографії зайвих людей. Розробники навчили нейромережу розпізнавати людський силует і стирати його – прощайте, колишні і перехожі, які зіпсували вдалий кадр! Додаток дозволяє прибрати навіть себе з селфі.

7. Концерти голограм померлих музикантів

Комп’ютерна графіка стає невідрізнимою від реальності: у 2012 році голограма Тупака Шакура виступила на фестивалі Coachella, в 2014-му віртуальний Майкл Джексон в супроводі живих артистів підкорив зал на церемонії Billboard Music Awards, а тепер компанія Base Hologram обіцяє відправити в концертні тури Емі Уайнхаус і Вітні Х’юстон.

Після таких новин починає здаватися, що через пару років на чиємусь весіллі можна буде побачити Елвіса Преслі або Beatles в повному складі, і це не буде здаватися екзотикою.

8. Вакцина проти грипу, створена штучним інтелектом

Дослідники з Університету Фліндерса в Австралії представили першу в світі вакцину проти грипу, яка була створена штучним інтелектом. Для того щоб навчити програму, вчені завантажували в неї безліч хімічних сполук – від корисних до непотрібних. В результаті алгоритм зумів спрогнозувати найбільш ефективні сполуки. Такий спосіб істотно заощаджує час і гроші, які витрачаються на розробку медичних препаратів. Створена вакцина вже проходить випробування на людях.

9. Музика, написана нейромережею

Творчий колектив Sweaty Machines вирішив написати ідеальну пісню для Євробачення. Для цього спеціально створена нейромережа проаналізувала сотні пісень, коли-небудь які виконувалися на цьому конкурсі. Після цього вона створила музичну композицію під назвою «Сині джинси і криваві сльози». Голос належить переможцю 1978 року – ізраїльському співакові Ізхара Коену, а рядки пісні в перекладі звучать так: «У цього болю птиці, яка пролітає над трояндами печалі», «У сліз завжди будуть мокрі очі» і «Ні життя без твого життя в стражданні» .

Поки коментатори вправляються в дотепності, кажучи, що «пісня точно відображає дух Євробачення», і вимагають, щоб її виконала Вєрка Сердючка, нейромережі вчаться вирішувати все більш складні завдання.

10. Робокіт

Компанія Ekasbo створила робота, схожого на мультяшного котика, – він рухається і змінює міміку, реагуючи на голос і дотики власника. Пристрій володіє штучним інтелектом і здатен запам’ятовувати команди і інтонації, а контролювати його можна за допомогою програми в телефоні. Живу теплу пухнасту морду він не замінить, але стане відмінним вихованцем для тих, хто не може мати домашніх тварин. А ще він милий.

Sharing is caring!