Ніколи ваш будинок не знадобиться вашим дітям! Одкровення досвідченого архітектора

Інтер'єр

Вирішивши побудувати будинок, люди бажають все і відразу. Вони хочуть просторий будинок, щоб і дітям, і внукам було не тісно. Вони хочуть басейн, щоб регулярно займатися водними процедурами. Вони хочуть гараж, який з часом захаращують інструментами, велосипедами, газонокосарками, залишаючи автомобіль під будинком …

Джерело
Архітектор Олександр Бородін за 15 років роботи встиг побудувати близько півтисячі будинків. Він з особистого досвіду знає, які помилки найчастіше допускаються замовниками при будівництві будинку. У той час як будівельникам залишається тільки втілювати їх безглузді задумки в життя

Але ж якщо дотримуватися всього кількох правил, можна створити гідне житло з адекватними витратами ресурсів. Адже хто знає краще від архітектора, який будинок варто будувати для постійного проживання

Який будинок краще будувати
Будуємо будинок тільки для себе
Життя зараз дуже динамічне. Час, коли будинок будувався відразу для декількох поколінь, пройшов. Навіщо витрачатися на дорогий просторий будинок, який не буде потрібен твоїм дітям? Навіщо будувати житло на пару сотень років, якщо воно буде нікому не потрібним вже років через 40?


Правильно розраховуємо ресурси, економлячи на дрібницях
Архітектору не раз доводилося стикатися з замовниками, для яких будівля будинку розтягувалася на довгі 10-15 років. Вся справа в тому, що люди не можуть грамотно розрахувати свої ресурси і постійно змінюють намічені плани. Олександр дивується, що часто замовник замовляє дизайн-проект за кілька тисяч доларів, потім приходить в магазин за конкретною плиткою, але вибирає ту, яка йому подобається більше. Питання: навіщо тоді платити за дизайн, якщо все одно зробиш по-своєму?


Ретельно вибираємо будівельників
Олександра Бородіна дивує своєрідна традиція, яку спостерігає серед будівельників на своїй батьківщині, в Білорусії. Справа в тому, що кожна будівельна бригада любить звинувачувати своїх попередників, перекладаючи на них провину за будь-які помилки. Причому нова бригада зазвичай працює приблизно так само погано, як і попередня. Архітектор скаржиться, що пристойні будівельники є, але їх мало. В основному приїжджають бригади, які і працюють пару годин замість повного для, і гроші вимагають вперед.

Організовуємо простір грамотно
Головне завдання архітектури Олександр Бородін бачить не красі стін і химерності фасадів, а в грамотній організації житлового простору. Оптимально, щоб вікна кухні дивилися на дорогу, де ти можеш бачити гостей і ставити чайник. А ось місце для шашликів організовувати потрібно там, звідки видно захід. Важливо також, з якого матеріалу будувати будинок! Олександру Бородіну часто говорять, що спроектовані ним будинки схожі між собою. Архітектор не заперечує цього, відзначаючи, що головне в його будинках — це зручність.


З досвідченим архітектором важко посперечатися. Надивившись на прорахунки і помилки замовників, він знає, як грамотно спланувати будівництво будинку і реалізувати це з мінімальними витратами ресурсів. Адже більшого в цій справі і не потрібно.
Замість того щоб витрачати довгі роки на будівництво будинку, мексиканська компанія Omega і архітектор Хорхе Капітан придумали особливі цегли, які можна порівняти з фрагментами пазла. З них можна побудувати будинок на земельній ділянці взагалі без цементу. І всього за кілька годин!
Поділися цією статтею з друзями. Напевно вона буде цікава тим, хто тільки збирається будувати особисте житло.

Sharing is caring!